Poradzisz sobie - spotkanie online z Dziewczyny Się Spotykają

Poradzisz sobie – seria spotkań online

SERIA ZAKOŃCZONA – ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER I DOWIEDZ SIĘ CO PLANUJEMY NA PRZYSZŁOŚĆ
Newsletter: https://dziewczynysiespotykaja.pl/newsletter

Chciałybyśmy zaprosić Cię na cykl spotkań w oparciu o książkę Maxa Lucado “Poradzisz sobie”. Ta publikacja oparta jest o historię Józefa ze Starego Testamentu – zapraszamy zapoznaj się z nią, czytając Księgę Rodzaju – rozdziały 37-48.

Zapraszamy Cię serdecznie na nasze spotkania online. Spotykamy się co dwa tygodnie o godzinie 19.30-21.00.

Zarezerwuj miejsce: https://forms.gle/dFbpQtVBYF8vusNK6
Do zapisanych uczestniczek wyślemy link do spotkania zoom.

Podstawowe informacje

  • udział w programie jest bezpłatny
  • dobrze jest mieć książkę, aby jeszcze lepiej przyswoić sobie treści ze spotkań (książkę kup we własnym zakresie)

Daty spotkań w 2023

Marzec – 6, 20

Kwiecień – 3, 17

Maj – 8 (zakończenie)

Spotykamy się o 19:30, wpisz daty w kalendarz

NOWY (2.02.2023) Link do spotkań:

https://us02web.zoom.us/j/86779394670?pwd=YU1iaGZhWVBFTEkwNVg4V0c3dTZwQT09

Meeting ID: 867 7939 4670
Passcode: 508395

Już za nami! Daty spotkań do końca 2022 roku

  • Październik – 10, 24
  • Listopad – 7, 21
  • Grudzień – 5,19
  • Styczeń – 9, 23
  • Luty – 6, 20

O co chodzi w tej serii? Opowiada Ewa

Kochane Dziewczyny,
to była pełnia tego lata. Na straganach rynku, na którym robię zakupy można było kupić wszystkie owoce, warzywa i kwiaty tj. fioletowe śliwki, żółte gruszki, soczyste maliny, brązowe grzyby, orzechy, lawendę i kwitnące słoneczniki. Wracałam jak zwykle rowerem z wypełnionym koszykiem i obwieszona dwiema torbami. Czułam na twarzy ciepłe promienie słońca. Było tak przyjemnie, ciepło i sielsko. Pomyślałam : “To będzie piękny dzień Panie!”

Widząc dla siebie zielone światło na przejściu mocniej nacisnęłam na pedały i … znalazłam się w środku huraganu. Leżąc na ścieżce rowerowej patrzyłam na swój nienaturalnie wygięty łokieć w jednej ręce, próbując jednocześnie podeprzeć się drugą ręką, co niestety mi nie wychodziło. “O Boże, co tu się właśnie wydarzyło? Ból był nie do zniesienia. Jakaś para wysiadła z samochodu i wezwała karetkę. Poczułam się jak na pustkowiu. Jak to możliwe? Jak to się stało?
Są takie sytuacje, których nie chcemy przeżywać i ta zdecydowanie do nich należała. Wszystko zawaliło mi się w jednej sekundzie. Przecież za chwilę miałam prowadzić warsztaty plastyczne dla dzieci w kościele, miałam pojechać w góry i spotkać się z rodziną z zagranicy. Miałam być cała i zdrowa. Wszystko legło w gruzach…

Prawdopodobnie Ty też masz za sobą trudną historię. Taką, która sprawiła, że jesteś rozczarowana tym, jak poukładały się pewne sprawy w twoim życiu. Może do dziś zadajesz sobie pytanie :Jak to się stało? Dlaczego Bóg dopuścił do tego? Dlaczego się spóźnił?

Głęboko wierzę, że Bóg się nigdy nie spóźnia. Ze nie pozostawia nas, które ufają Mu samym sobie. Zobaczyłam to ponownie tego lata. Zobaczyłam Jego nieskończoną łaskę w miejscu, które wydawało się jak opuszczona studnia, do której został wrzucony Józef. To właśnie jego historia będzie stanowiła tło naszych rozmów o tym, co wydaje się nam nie do pokonania i Kto dodaje nam sił byśmy uwierzyły, że damy sobie radę.

Ewa

Zarezerwuj miejsce na pierwsze spotkanie tu: https://forms.gle/dFbpQtVBYF8vusNK6

O książce “Poradzisz sobie”

Życie potrafi dać w kość, a wtedy łatwo zacząć kwestionować wszystko to, w co człowiek wierzy. Książka Poradzisz sobie dokładnie pokazuje, co to znaczy przechodzić trudne chwile jako osoba wierząca i daje realistyczne pojęcie o roli Boga w tym procesie.
Boisz się, że nie dasz rady? Boisz się, że depresja nigdy nie minie, krzyki nigdy nie ustaną, ból nigdy nie zniknie? Zastanawiasz się, czy u ciebie też po nocy nadejdzie dzień?
Uwierz, że tak! Pomyśl o starotestamentowej historii Józefa – wrzucony do studni przez swoich braci, sprzedany w niewolę, niesłusznie skazany na więzienie. Jednak Bóg zamienił to, co złe, w ostateczne dobro. Bóg specjalizuje się w zbawianiu utrapionych. Tak było kiedyś i tak jest teraz. Posłuchaj:
Poradzisz sobie.
Nie będzie to łatwe.
I nie będzie to szybkie.
Ale Bóg wykorzysta ten koszmar i zamieni go w coś dobrego.
W międzyczasie nie bądź głupi czy naiwny.
I nie rozpaczaj.
Z Bożą pomocą dasz sobie radę.

Przewiń na górę