Jak pokonać strach?

S T R A C H & N I E P O K Ó J : jak je przezwyciężyć z pomocą Bożej prawdy?

Pobierz studium biblijne przygotowane przez Love God Greatly – tutaj

Czy potrafisz sobie wyobrazić życie bez strachu i niepokoju? Ja nie mogę. To jest tak bardzo częścią naszego życia, że wyobrażanie sobie życia bez najmniejszego strachu, niepokoju czy lęku jest prawie niemożliwe. Tylko Adam i Ewa byli w stanie doświadczyć tego rodzaju życia – aż do nieposłuszeństwa doskonałemu prawu Bożemu. Od tego momentu strach i wszyscy jego krewni znaleźli się w naszych sercach.

STRACH – WSZYSCY GO ODCZUWAMY

Nikt nie jest odporny. Wszyscy to odczuwamy, od łagodnego niepokoju i zmartwień, po paraliżujący lęk i zupełne przerażenie. Moglibyśmy spędzić tygodnie rozmawiając o wszystkich rzeczach, które okradają nas ze snu i dręczą nasze umysły. Zamiast skupiać się na tym, co ma na nas wpływ, chcemy spojrzeć na strach i zmartwienie w świetle tego, kim jest Bóg i jak możemy je pokonać dzięki mocy Pisma. (Pobierz studium biblijne dotyczące pokonywania strachu – tutaj)

STRACH – CZYM ON JEST?

Ale czym jest strach? Strach definiuje się na wiele różnych sposobów. Jest to uczucie niepokoju lub lęku przed skutkami czegoś lub stres zastanawiania się, czy twoje potrzeby lub pragnienia zostaną spełnione.
Wiele rzeczy może powodować strach. Może być spowodowany przez ludzi, okoliczności, przeżycia, trudności, choroby, śmierć, stratę, ból, wspomnienie przeszłości, nieznaną przyszłość lub wzbudzenie naszej wyobraźni.

LĘK – WPŁYW NA NASZE CIAŁO

Lęk i niepokój nie tylko wpływają na nas mentalnie, ale także wpływają na nas fizycznie. Strach zawiązuje węzeł w żołądku i powoduje, że twoje serce mocniej bije. Może to utrudniać koncentrację lub odpoczynek. Strach może spowodować utratę apetytu lub nadmierne nadużywanie, bezsenność i płaczliwość. To straszne uczucie bać się, więc ma to sens, że chciałybyśmy się nauczyć, jak się nie bać i jak przezwyciężyć zmartwienie. Ale istnieje głębszy i mroczniejszy poziom, którego powinnyśmy się obawiać.

Strach jest brakiem zaufania do Boga. Kiedy pozwalamy, aby niepokój przejął nad nami kontrolę, jesteśmy nieposłuszni Bogu, wierząc w coś innego niż to, co On powiedział w Swoim Słowie. Nasze lęki ukazują niewiarę w to, co Bóg może zrobić, niewiarę w Jego dobroć i troskę o nas, i niewiarę w Jego wielkość.

DOBRA WIADOMOŚĆ

Ale mamy dobrą wiadomość. Podczas gdy będziemy badać niektóre z rzeczy, które wywołują strach, przyjrzymy się także, w jaki sposób możemy pokonać nasze lęki poprzez moc Jego Słowa. Nasze zwycięstwo zacznie się, gdy zaczniemy patrzeć na to, kim jest Bóg i pokładać w Nim wiarę oraz to, co obiecał zrobić dla Jego ludu.

Nie musimy być kontrolowani przez nasze lęki, a kiedy nasze oczy otwierają się na niewiarygodny zakres, w jakim Jezus poszedł nas zbawić – nie tylko z powodu kary za grzech, ale także z powodu jego mocy- zobaczymy, że strach i niepokój nie mają punktu zaczepienia w życiu chrześcijańskim.

Nie lękaj się, bo Ja jestem z tobą; nie trwóż się, bom Ja twoim Bogiem. Izajasza 41:8

Przyjaciółko, jest tylko Jeden, który może pokonać twoje okoliczności, lęki i niepokój. Jedyny prawdziwy Bóg, który jest prawdziwy i żyje. Działa i zbawia w twoim imieniu, ponieważ cię kocha. On jest twoim Bogiem.

Zapraszamy na studium Bożego Słowa na 6 tygodni. Proponujemy czytanie metodą POZM. Więcej o tej metodzie tutaj: https://dziewczynysiespotykaja.pl/jak-zaczac-czytac-biblie/ 

 

Tekst przygotowany przez zespół Love God Greatly, czyli Kochaj Boga Niezmiernie. Dziękujemy Wam drogie koleżanki!

Przewiń na górę