O nas

Projekt DZIEWCZYNY SIĘ SPOTYKAJĄ powstał jesienią 2018 z inicjatywy grupy kobiet, matek, żon, pragnących tworzyć wartościowe wydarzenia dla pań oparte na wartościach chrześcijańskich.Spotykamy się on-line, a także od czasu do czasu stacjonarnie na terenie Trójmiasta. Jesteśmy grupą kobiet, które w pędzącym świecie chcą żyć w zgodzie ze swoimi wartościami i priorytetami. Czasami jest to trudne i znika z naszego horyzontu i dlatego prowadzimy warsztaty i spotkania by pomóc zabieganym kobietom zatrzymać się i pomyśleć, co jest ważne dla nich w ich życiu i na czym warto się skoncentrować.

Czy to dla mnie?​

W naszych wydarzeniach uczestniczą dziewczyny w różnym wieku, o różnym światopoglądzie i wyznaniu, kobiety biznesu, nauczycielki, pracowniczki socjalne, fryzjerki, prawniczki, lekarki, mamy na pełen etat – całe spektrum zajęć.

Jak wyglądają wasze spotkania?

Forma bywa różna. Raz jest to wykład, kiedy indziej warsztat, przedstawienie ciekawej osoby lub koncert. Nie brakuje też okazji do rozmów między uczestniczkami. Każde spotkanie ma wzmocnić, zachęcić, inspirować do pozytywnych zmian w życiu. Opieramy się na wartościach chrześcijańskich, fundamentalnych w życiu organizatorek. Przyjdź, lud dołącz do spotkań on-line, weź koleżankę i skorzystaj z tego, co pieczołowicie dla Ciebie przygotowujemy. Zobacz zdjęcia z wydarzeń na Facebook.

Dołącz do najbliższych spotkań

2024

  • jesień – kolejna edycja kursu “Praca,czy powołanie” – LINK do zapisów

za nami

2023

2022

  • 23.03 – koncert Exodus 15 i Awaken Worship 
  • 26.04 – koncert – Nadzieja 
  • po wakacjach 2022 – Warsztaty on-line “Wyjatkowa kobieta” edycja 2 – Zapisz się tu!

2021

 

 

2018

  • 2018.11.26 – Nadzieja w ciemnej dolinie
  • 2018.12.17 – Życie Pełne wdzięczności

2019

2020
Dziewczyny się spotykaja

Po co się spotykacie?

Dziewczyny, kobiety lubią się spotykać, taka jest nasza natura. My jednak spotykamy się aby nie tylko się wygadać ale zainspirować, wzmocnić. A nasza siła pochodzi od Stwórcy – samego Pana Boga. Dlatego zawsze na każdym spotkaniu zacytujemy przynajmniej jeden werset z Biblii, która jest dla nas pełnym miłości listem napisanym dla nas. Spojrzymy na ten werset w sposób praktyczny i zastanowimy się, jak go zastosować już dziś. Dziewczyny się spotykają z innymi dziewczynami, ale też umożliwiamy i zachęcamy inne dziewczyny do indywidualnego spotkania z samym Bogiem. Tak jak doświadczamy tego my.

Jakich tematów się podejmujecie?

Na każdym spotkaniu dotykamy poważnych tematów: Jak przechodzić przez trudne momenty? Ciemne doliny? Jak pokonać lęk, strach i żyć odważnie? wybierać odwagę? Jak nauczyć się bycia wdzięczną? Jak oduczyć się narzekania? Jak dobrze ustawić sobie priorytety? jak nie mieć poczucia zmarnowanego życia? Jak znaleźć nadzieję w beznadziei? Jak przebaczyć? Jak być prawdziwie wolną? Nie jesteśmy psycholożkami, lecz praktykującymi wiarę dziewczynami i wierzymy że najlepszym doradcą i terapeutą jest sam Pan Bóg. Dlatego mówiąc o każdym z tych tematów odwołujemy się do Biblii i świadcząc naszym życiem, naszymi doświadczeniami mówimy jak Biblia działa w naszym życiu.

Czy Wasza działalność ma charakter charytatywny?

Każde nasze spotkanie to pomoc skierowana do dziewczyn - inspirujemy, motywujemy, zachęcamy. Współpracujemy również z innymi fundacjami np. niosącymi pomoc dziewczynom będącym w ciąży i to w trudnej sytuacji życiowej (Kobietom na pomoc). Ostatnio też zrobiłyśmy zbiórkę ubrań i jedzenia na rzecz osób bezdomnych (Wszystko jest możliwe) i biednych rodzin w Pakistanie, a także ubogich rodzin (Zbiórka żywności w Biedronce - Fundacja Wyspa Nadziei).

W co wierzycie?

Wierzymy, że każdy człowiek popełnia błędy, te błędy Biblia nazywa grzechem. Grzech to nieposłuszeństwo wobec Boga. Wyobraź sobie, że każdy taki błąd wymaga ofiary, aby być przebaczonym. Ofiary śmiertelnej. Taka ofiara została dokonana raz na zawsze na krzyżu przez Jezusa Chrystusa – Syna Pana Boga. To ofiara pełna, wystarczająca i nic do niej nie dodasz. Aby ją przyjąć trzeba w szczerości przyznać się do popełnienia grzechu, powiedzieć o nim Bogu i przyjąć jego przebaczenie. Więcej o tym w dwóch artykułach: Dobra nowina dla każdej z nas (https://dziewczynysiespotykaja.pl/dobra-nowina/ ) oraz Jak przebacza Bóg? (https://dziewczynysiespotykaja.pl/jak-przebacza-bog/)

Czy chodzicie do kościoła?

Tak, jest to miejsce, gdzie budujemy naszą wiarę. Kościół wybieramy ze szczególną starannością, uczęszczamy tam, gdzie kazanie jest zgodne z Biblią, a duchowny żyje tym, co głosi. Większość z nas - organizatorek spotkań wybrała kościoły ewangeliczne. Zobacz więcej: www.ewangeliczni.org Kościół to nie budynek, lecz wspólnota ludzi świadomie wierzących w Boga, taka duchowa rodzina. Nieidealna, ale jest. My do takiej uczęszczamy, a Ty? Jeżeli szukasz takiej rodziny – to napisz do nas – poradzimy Ci, jak ją znaleźć lub kliknij tu: www.ewangeliczni.org) . Kontakt do nas: TUTAJ https://dziewczynysiespotykaja.pl/kontakt/

Przewiń na górę