Trauma – PTSD – szkolenia – materiały

trauma PTSD

Mamy obecnie wśród nas wiele osób, które przeszły traumatyczne doświadczenia. Są wśród nich nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy. Tutaj znajdziesz wartościowe materiały do pobrania, które pomogą zrozumieć zachowanie naszych gości, a także pomogą każdej osobie która doświadczyła podobnej, szokującej sytuacji zrozumieć siebie. Materiały dostępne w języku polskim, ukraińskim, a także rosyjskim.

SZKOLENIA

1. Wyższa Szkoła Teologii Społecznej w Warszawie KURS PORADNICTWA KRYZYSOWEGOКурс Кризисного Консультирования – bezpłatny w j. rosyjskim – online

Z radością przekazujemy informacje, że rozpoczynamy nowy projekt KURS PORADNICTWA KRYZYSOWEGO, który prowadzony jest w języku rosyjskim.
Oferujemy kurs dla każdego, kto chce umiejętnie pomagać innym w radzeniu sobie w sytuacji kryzysowej, by móc żyć dalej w zmienionych okolicznościach życia. Nie jest wymagane wykształcenie psychologiczne lub pedagogiczne.
Program składa się z trzech modułów, a zajęcia prowadzone są w trybie online, sesje wieczorne. Pierwsze spotkanie odbędzie się 13 czerwca, 2022
Info: https://home.wsts.edu.pl/Ukraina

Для кого?
Предлагаем курс для каждого, кто хочет умело помогать другим в преодолении кризисных ситуаций, чтобы иметь возможность идти дальше в измененных жизненных обстоятельствах. Не требуется психологическое или педагогическое образование. Курс проводится на русском языке и направлен на русскоязычных слушателей из за границы и Польши.

2. SZKOLENIE Z TRAUMATOLOGIEM DR ALINA GARBUZ

25 maja, 2022 dr Alina Garbuz, traumatolog (www.alinagarbuz.com), wraz z dwoma innymi specjalistami w dziedzinie traumatologii terapeutycznej poprowadzi w Warszawie szkolenie z zakresu trauma. Sama jest imigrantką z Ukrainy, która przyjechała do USA w wieku 8 lat.

W programie m. innymi:

  • Pierwsza pomoc psychologiczna
  • Zapobieganie zmęczeniu i wypaleniu osób udzielających pomocy
  • Przetwarzanie grupowe
  • Przetwarzanie traumy

Oto ogólny plan dnia:

9.00-12.00 Warsztaty na temat zmęczenia w zakresie udzielanej pomocy i/lub warsztaty na temat pierwszej pomocy psychologicznej

Obiad 12.00-1.30PM:

13:30 -14:30 Budowanie umiejętności, przetwarzanie grupowe/przetwarzanie traumy, pytania i odpowiedzi.

Szkolenie odbędzie się w Hotelu Arche Aleja Krakowska 237/U1, 02-180 Warszawa. Szkolenie będzie bezpłatne, z wyjątkiem opłaty za obiad. Zgłoszenia do 13 maja na adres hashlaura@gmail.com.

ENGLISH VERSION On May 25, Dr Alina Garbuz, traumatologist (www.alinagarbuz.com), and two other trauma specialists will be leading a training for trauma in Warsaw. She herself is an immigrant from Ukraine to the USA when she was 8years old. Her family was removed from Ukraine for their involvement in Christian activities.
This will be the general plan for the day:
AM: 9-12pm Compassion Fatigue Workshop and/or Psychological First Aid Workshop
Lunch 12-1:30pm
PM: 1:30pm -4:30pm Skills Building, Group Processing/ Trauma Processing, Q&A.
It will be held at The Arche Hotel Aleja Krakowska 237/U1, 02-180 Warszawa. The training will be free of charge except for lunch. Registration by May 13: hashlaura@gmail.com

3. Program Operation Safe

Pomoc dzieciom po doświadczeniu traumy – zapraszamy na szkolenie!

Dzieci, które doświadczyły wojny, potrzebują więcej niż jedzenia, schronienia czy leków. Potrzebują poczucia bezpieczeństwa, emocjonalnego wsparcia i nadziei na przyszłość.

Zapraszamy do udziału w szkoleniach dla facylitatorów programu Operation Safe, które odbędą się już 12-14 maja w Warszawie i 16-18 maja w Krakowie. OpSafe to profesjonalny program, oparty o wiedzę i doświadczenie w warunkach uchodźstwa, wojny, trzęsień ziemi, powodzi, itp, ceniony przez fachowców, oparty na chrześcijańskich wartościach i ewangelicznym przesłaniu. 

Szkolenie przygotowuje do świadczenia pierwszej pomocy psychologicznej oraz do prowadzenia półkolonii dla dzieci wg. Programu OPSAFE, wraz z dostępem do pakietu wszystkich niezbędnych materiałów. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat i będzie mógł szkolić kolejne osoby, które włączą się w organizowanie pięciodniowych półkolonii dla dzieci w oparciu o lokalne wspólnoty.

Za wdrożenie programu w Polsce odpowiada OM, które z powodzeniem realizowało programy OPSafe w Nepalu i na Filipinach. Działamy we współpracy z Ewangeliczną Polską oraz lokalnymi kościołami. Udział w szkoleniu jest bezpłatny; zapraszamy osoby posługujące się językiem polskim, ukraińskim i angielskim. Zarejestruj się, liczba miejsc ograniczona! 

Więcej: https://www.facebook.com/ompolska/posts/362839119213359

https://forms.gle/HjMV9T8DAvvsGtDo6

MATERIAŁY W JĘZYKU POLSKIM

  • Czym  jest trauma? Jakie ma objawy?
  • Czym jest złożony zespół stresu pourazowego (złożone PTSD – ang. Complex PTSD, CPTSD)?
  • Trauma i jej następstwa
  • Trauma – jaki jest jej wpływ

MATERIAŁY W JĘZYKU ROSYJSKIM

MATERIAŁY W JĘZYKU UKRAIŃSKIM

Materiały pochodzą z PsychologyTools, tutaj przeczytasz więcej: https://www.psychologytools.com/about/about-us/  oraz https://wycliff.de/

Przewiń na górę