Zbroja_boza_plan_czytania_Biblii_DSS

Boża zbroja – plan czytania Biblii na 6 tygodni

Cześć!

Nadszedł czas, by się uzbroić. Wokół nas toczy się wojna, której celem są nasze umysły, rodziny, przyjaciele i przyszłość. I czy nam się to podoba, czy nie, bierzemy w niej udział. O tej niewidzialnej, duchowej wojnie mówi się od Starego Testamentu po Nowy Testament i jest mocno obecna w życiu każdej
z nas, przez cały dzień, każdego dnia.


Studium, które właśnie rozpoczynamy ma formę „angażuję się w to całą sobą”. Nie będziemy tylko czytać Pisma Świętego; nauczymy się, jak przywdziać najpiękniejszą duchową zbroję od naszego kochającego Ojca. Dni, w których żyjemy, nie są dniami, które jako chrześcijanki mamy przeżywać biernie. Nadszedł czas, aby w mądry sposób obstawać przy swoim i walczyć. Jako wierzące w Jezusa Chrystusa mamy w naszych bitwach dostęp do najlepszej zbroi: zbroi Bożej. Więc nie bój się. Bóg wyposażył cię we wszelką broń potrzebną do walki i odnoszenia sukcesów w bitwach, które toczysz.
Zbroja Boża jest metaforą używaną w Księdze Efezjan do opisania duchowej ochrony i mocy dostępnej dla nas jako naśladowczyń Chrystusa. W ciągu następnych sześciu tygodni nauczymy się, jak “zakładać” i wykorzystywać każdy element zbroi, w tym pas prawdy, pancerz sprawiedliwości, buty pokoju, tarczę wiary, hełm zbawienia i miecz Ducha. Każda część zbroi reprezentuje inny aspekt naszej wiary i relacji z Bogiem. Zakładając każdy element jesteśmy w stanie lepiej przeciwstawić się diabelskim planom.


NADSZEDŁ CZAS, ABY SIĘ UZBROIĆ
Granica została wyznaczona. Nie oddamy już więcej wrogowi naszego terytorium. Podczas tego sześciotygodniowego studium dowiemy się, w jaki sposób uzbrajać się, obstawać przy swoim i walczyć. Nie jesteśmy już naiwne wobec diabelskich planów. Znamy jego cele i zamiary. Dziś świadomie stoimy na prawdzie Słowa Bożego, przebudzone i świadome bitew, które toczą się wokół nas. Dziś świadomie stoimy jako osoby, które mają moc Bożej prawdy, ubrane w zbroję, którą On nam dał i gotowe, aby zaangażować się w toczące się bitwy, pamiętając, że Bóg już wygrał tę wojnę.


Ten materiał został przygotowany przez Love God Greatly – Kochaj Boga Niezmiernie – dziękujemy!

Pięknych odkryć!

Przewiń na górę