Zbliż się

Zbliż się

Zbliż się – Wakacyjny program czytania Biblii Dziewczyny Się Spotykają

Czytamy 6.07-18.08. Dołącz do grupy na Facebooku i czytaj razem: https://www.facebook.com/groups/ukojone/

Pobierz studium biblijne przygotowane przez Love God Greatly

Zapraszamy Cię Droga Dziewczyno, abyś razem z nami – społecznością Dziewczyny Się Spotykają codziennie czytała fragment Biblii. Jak zapewne wiesz z naszych spotkań i bloga – wierzymy, że jednym źródłem pokoju i bezpieczeństwa w tych trudnych czasach jest Boże Słowo. Dlatego zachęcamy Cię abyś poświęciła kilka chwil każdego dnia na refleksję wg planu, który proponujemy niżej.

Ten program czytamy 6.07-18.08. Dołącz do grupy na Facebooku i studiuj razem z innymi dziewczynami – https://www.facebook.com/groups/ukojone/

Do przeczytania będzie 1-4 wersety dziennie, więc nie tak dużo. Każdego dnia wskazane wersety „przerabiamy” według metody POZM:
P – przepisz werset
O – obserwuj
(Twoje odkrycia, co do danego fragmentu)
Z – zastosuj
(Twój pomysł na jego zastosowanie)
M – módl się
(Twoja modlitwa o bożą pomoc w zastosowaniu przeczytanych słów)
Więcej o tej metodzie przeczytasz we wstępie do tego programu.

O programie ZBLIŻ SIĘ

“Zbliżcie się do Boga, a On zbliży się do was”
Cóż za obietnica! Bóg daje nam obietnice nie tylko po to, by nam się objawić, gdy Go szukamy, lecz również obiecuje zbliżyć się do nas.
Naszym celem na następne sześć tygodni jest dokładnie to: zbliżyć się do Boga. Jednak nie tylko: mamy nadzieję, że odkryjemy narzędzia i metody, które pomogą nam dalej podążać za Bogiem.

Słowo Boże jak głęboka jaskinia

Słowo Boże jest jak głęboka jaskinia, pełna skarbów i bezcennych klejnotów. Niezależnie od tego, jak długo już zajmujemy się Jego studiowaniem, jak dobrze jesteśmy z nim zaznajomione lub jak wiele razy Je w całości przeczytałyśmy – jaskinia nigdy się nie wyczerpie. Boże Słowo cały czas nas naucza, daje instrukcje i zawsze zachęca. Jednakże my musimy wiedzieć, gdzie dokładnie należy patrzeć i szukać.

Psalm 19
Podczas obecnego nauczania zagłębimy się w Psalm 19, który uczy nas o walorach Bożego Słowa. Skorzystamy przy tym z innych fragmentów Słowa, które pomogą nam zrozumieć, jak Bóg używa Biblii w naszym życiu i jak Ona nas przemienia. Z Psalmem 19 jako kotwicą naszego studium, uzyskamy nowe poznanie o wartości i wadze studiowania Bożego Słowa.
Każdego tygodnia wrócisz do treści Psalmu 19 kilkakrotnie. Nie tylko nauczysz się niektórych fragmentów na pamięć, lecz również niejednokrotnie przestudiujesz jego wersety. Boże Słowo nie powinno zostać przeczytane wyłącznie raz – im częściej je czytasz, tym więcej się z niego uczysz.

Z uwagi na to, że Boże Słowo jest żywe i aktywne, jego zrozumienie wymaga dyscypliny i poświęcenia. Zabierając się razem w tą podróż, podejmijmy wspólnie decyzję oddania się sumiennej nauce Bożego Słowa i nadania mu priorytetu w naszym życiu.
Czas spędzony z Bogiem nigdy nie jest stracony.
Wspólnie poświęćmy się i przygotujmy plan studiowania Biblii z jasnym celem i zamierzeniem. Na pewno nie pożałujesz tego wyboru!

Życzymy wspaniałych odkryć! Zespół Dziewczyny się spotykają

Te wspaniałe materiały zostały przygotowane przez zespół Love God Greatly, czyli Kochaj Boga NiezmiernieDziękujemy Wam drogie koleżanki!

Zbliż się
Przewiń do góry