studium czytania Biblii _Jezus_nadchodzi

Pismo Święte o ponownym przyjściu Pana Jezusa

Myślę, że wszystkie to czujemy. Wszystko się zmienia. Zdaje się, ze świat traci kontrolę, a proroctwa biblijne odnośnie czasów ostatecznych wypełniają się na naszych oczach. Coś co dawniej uznawano za wartość, teraz okazuje się jej nie mieć, a to co było złe teraz uznawane jest za coś dobrego. Nasze dni wplatane są w niebezpieczną mieszankę strachu, zwiedzenia i niezgody. Tak wiele z nas patrząc w przyszłość, nie ma nadziei.
Ostatnie słowa Jezusa w Ewangelii Mateusza są dla nas zachętą: nie bójcie się. Jezus poświęcił czas na przypomnienie nam, że nigdy nas nie zostawi. Ale jak możemy czuć się zachęcone kiedy wokół nas tak wiele się rozsypuje? Jak możemy żyć nadzieją? Znaleźć radość w tych trudnych czasach czy patrzeć w przyszłość bez strachu?
Odpowiedzią jest Bóg.
On jest nasza nadzieją i przeznaczeniem. Nasza przyszłość jest pewna w Nim dlatego nie musimy się o nią bać.
Celem tego studium nie jest skupianie się na analizie osi czasu czy na różnych interpretacjach wydarzeń czasów ostatecznych. Ma za to zachęcić nas i pomóc nam uchwycić się nadziei, którą mamy w Chrystusie kiedy przygotowujemy umysł i serce na nadejście końca świata.
Nie wiemy kiedy Jezus powróci, ale nie znaczy to, że nie będziemy widzieć znaków. Znaki zapowiedziane w Biblii służą nam po to, abyśmy wiedziały, że koniec jest blisko kiedy zobaczymy ich wypełnienie się. W trakcie tego studium odkryjemy, że w całym Nowym Testamencie Jezus, a także inni często mówili o powtórnym przyjściu. A ponieważ nastąpi ono niedługo niniejsze studium ma nieść zachętę, która pomoże ci zdecydować żyć czuwając, ale nie ulegać strachowi. Gdy obserwujemy i wyczekujemy powrotu Chrystusa, oby On zastał nas właśnie w takim stanie.
A zanim ten długo wyczekiwany dzień nadejdzie, nasze wypełnione nadzieją serca będą wołać: przyjdź Panie Jezu!

Mówi Ten, który to poświadcza: Tak, przyjdę wkrótce. Amen! Przyjdź, Panie Jezu!
Księga Objawienia 22:20

6 tygodni studium Pisma Świętego

W trakcie tych sześciu tygodni skupimy się na sześciu różnych obszarach dotyczących powrotu Chrystusa. Będziemy studiować wersety mówiące o tym jak będą wyglądały dni ostateczne. Będziemy czytać o tym, co Jezus mówi o swoim powrocie. Przypomnimy sobie historie bohaterów Starego i Nowego Testamentu, którzy zostali pochwyceni (zabrani do nieba). Skupimy się na konkretnych fragmentach omawiających przyjście Pana
i ukończymy niniejsze studium stawiając sobie wyzwania dotyczące tego jak przygotować się na Jego powrót i jak powinniśmy żyć mając świadomość powrotu Jezusa.
Tak, żyjemy w trudnych czasach. To prawda, jesteśmy zmęczone. Tak, jesteśmy zewsząd kuszone. Jednak Bóg jest z nami. Zostałyśmy powołane do zachęcania siebie nawzajem, ponieważ powrót Jezusa jest coraz bliższy. Tak więc nie zwlekajmy! Obecne czasy wydają się mroczne, ale Syn Boży powstanie. Jezus powróci i jest to coś na co tak bardzo czekamy!

Pobierz studium Biblii od Kochaj Boga Niezmiernie

Zobacz też inne studia biblijne do pobrania

Przewiń na górę