List do dziewczyny, która nie wierzy, że Bóg jej wybaczył wszystko

Do dziewczyny, która myśli, że Bóg jej nie wybaczy

Moja ukochana Córeczko!

Widzę ciebie, wyczerpaną próbą zatuszowania swoich czynów. Całe życie trudzisz się, by ukryć to, co zrobiłaś w ciemności, bojąc się, że światło cię zdemaskuje i zrujnuje.
Widzę ciebie, spętaną wstydem. Jesteś uwięziona przez decyzję, podjętą lata temu, za którą płacisz wysoką cenę. Ta decyzja przyniosła śmierć i ból serca zamiast obiecanego życia i wolności.
Widzę ciebie, obciążoną pustką. Twoja pogoń za bożkami tego świata sprawiła, że uciekasz od Boga, ale ciągle jest coś nie tak. Zastanawiasz się, czy jest coś więcej. Z pewnością musi być coś więcej w tym życiu.
Myślisz, że to koniec – że w jakiś sposób nie ma dla ciebie miejsca, jeśli nie możesz zaoferować niczego dobrego.

“Gdybyś tylko wiedział, co zrobiłam” – mówisz.


Myślisz, że ja – Bóg nie mógłby ci tego wybaczyć?
Musisz usłyszeć, że Ja nie szukam doskonałości. Szukam serca w pełni poddanego. Mój syn Jezus przyszedł nie tylko do morderców i złodziei. Przyszedł do dumnych, plotkarzy, bałwochwalców i do wszystkich, którzy przez lata próbują ukryć wstyd, grzech, czarne myśli i najgorsze motywy działania. Przyszedł do tych, którzy myśleli, że potrzebują Go tylko „od święta”, do tych, którzy myśleli, że jak się postarają to mogą poradzić sobie sami.

Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości

1 Jana 1:9


Możesz przestać się starać, dziewczyno.
Zamiast tego… trwaj. Pamiętaj, że nie chodzi tu o idealną kryjówkę. Chodzi o ujawnienie naszej potrzeby Jego doskonałego rozwiązania. Możemy szukać i próbować w milionie innych miejsc, ale nic innego nie zaspokoi naszych potrzeb tak jak Jezus. On kocha jak nikt inny, On przebacza jak nikt inny, On zapewnia pokój, nadzieję, radość i wolność jak nikt inny. Koniec z rozwiązywaniem spraw na własną rękę. Podejdź blisko i odpocznij w objęciach Tego, który już to wszystko uczynił.

Myślisz, że Ja – Bóg ci tego nie wybaczę? Nie waż się słuchać tych kłamstw.


Miłosierdzie Jezusa przemienia to, co świat nazywa zbyt zepsutym. Moja łaska jest obfita, wygładzając szorstkie krawędzie i zmieniając Twoje upadki na coś, co przyniesie sens… jeśli mi tylko na to pozwolisz. Moja moc wyposaża słabych i wzmacnia zmęczonych. Dla mnie – Boga nie ma nieprawdopodobnych, „beznadziejnych” przypadków.
Czy jesteś wyczerpana ciągłym staraniem się? Próbą odpokutowania swoich win?


Posłuchaj, nigdy nie będzie chodziło o Twoje starania, uczynki, trud, znój, pracowitość. Zamiast tego, niech twoje życie będzie naznaczone wdzięcznością i uwielbieniem dla mojego Syna. Tego, który powołał cię z ciemności do swojej cudownej światłości. Tego, który niesie Twoje ciężary, winę i wstyd. Oto Jezus – przyjaciel grzeszników. Ten, który cię uratował i oczyszcza. Ten, który nigdy, przenigdy się nie zmienia i jest z Tobą aż do skończenia świata.

“Ja, Ja jestem Tym, który wymazuje twoje występki ze względu na siebie i nie będę pamiętał twoich grzechów”. – Księga Izajasza 43:25


Mówię to Ja – Bóg, zaufaj mi.


Mój Syn – Jezus jest jedyną Drogą; Jedyną Prawdą ponad kłamstwami. On jest Życiem, za którym tęskni twoja pusta dusza.

Bóg – Twój Tatuś


Tutaj znajdziesz wersję w PDF do własnego wydruku – być może chcesz ten list komuś podarować?

Autorem tego listu jest Whitney i pochodzi on z aplikacji Love God Greatly – dziękujemy!


Masz jeszcze wątpliwości, że Bóg przebacza wszystko?

Koniecznie przeczytaj ten artykuł: Jak przebacza Bóg?

Przewiń na górę