Księga Życia - czy Twoje imię jest w niej zapisane?

Księga Życia

Czy zdawaliście kiedyś jakieś egzaminy? Czy aplikowaliście o pracę? Zwykle w takich momentach oczekujemy na wyniki i chcemy dostać się na listę kandydatów przyjętych do tego liceum, na tę uczelnię, chcemy zakwalifikować się może na wyjazd, wyjazd misyjny?
A co się dzieje, kiedy nasze nazwisko pojawi się na takiej liście? Jest radość, euforia, ogłaszamy to wszystkim. Jednak dziś chciałabym wam opowiedzieć o innej liście. Liście życia i śmierci.

Ale zanim to powiem cofnę się o 4 miesiące wstecz, kiedy okazało się, że mama mojego męża po 6 latach walki z nowotworem przechodzi do ostatniej fazy tej walki. Z dnia na dzień widzieliśmy ogromny progres choroby. Z niezależnej i samodzielnej osoby stała się osobą najpierw poruszająca się za pomocą chodzika, potem wózka inwalidzkiego, potem zostało tylko specjalne łóżko, zanikła jej pamięć i zdolność logicznego myślenia. I dla nas, jako najbliższej rodziny rozpoczął się czas żałoby, widzieliśmy, że ją tracimy.
Kiedy towarzyszyliśmy mamie w tym procesie umierania, w naszych głowach pojawiło się najważniejsza lista, lista na której zapisane są nazwiska osób które chociaż umrą fizycznie, to nadal będą żyć, żyć wiecznie. Chodzi tu o Księgę Życia, o której jest wspomniane wielokrotnie w Biblii.

Dostań się do Księgi Życia


Jak dostać się na tę najważniejszą listę? Należy zdać sobie sprawę że jest się grzeszną osobą i że mimo naszych starań nie jesteśmy w stanie dorównać Bożym standardom, Bożej świętości i tak na prawdę zasługujemy na potępienie, na piekło. Po drugie – uwierzyć, że jedyny ratunek aby być uratowanym od potępienia, nie jest w nas, w naszych staraniach, zabiegach lecz w ofierze Pana Jezusa. To on ofiarował swoje życie, poświęcił je, dał się zabić na krzyżu, przejął od nas gniew Boży, który wisi na każdym z nas tylko po to abyśmy mieli życie wieczne. Jedyne co można zrobić aby być na tej liście to przyjąć dar wybawienia.

Nadejdzie taki moment, kiedy wszyscy staniemy przed Bogiem i zostaną wyciągnięte zwoje tej Księgi. Zacznie się czytanie imię, po imieniu. Każdy z nas będzie wyczekiwał, aż jego imię zostanie wyczytane. To dopiero będzie radość, gdy je usłyszymy!
Ale w Apokalipsie 20,15 czytamy – Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.
Wyobrażamy sobie, że dla wielu będzie to najstraszniejszy moment. Nie będzie odwrotu, nie będzie ścieżki odwoławczej.

A co z Tobą?

Zapraszam cię teraz, wykorzystaj ten artykuł i zatrzymaj się na chwilę. Może to czas aby wyznać grzeszność, poddać się Bogu, uznać jego miłość, wziąć przebaczenie z jego rąk i dostać się na listę?

Ja wykorzystałam kiedyś pewien obóz ponad 30 lat temu do tego aby uznać, że jestem osobą grzeszną, która zasługuje na karę, która usłyszała o tym, że Pan Jezus chce mnie od tego wybawić, wystarczy wyznać my swoje grzechy, zaprosić go do życia i posadzić go na tronie każdej dziedziny. Poddać mu wszystko.

Jeżeli chodzi o moją teściową, to wielokrotnie jeździła na obozy chrześcijańskie, słyszała ewangelię, a gdy na miesiąc przed śmiercią zagaiła nas o ten temat, wyznała, że Jezus jest jej Zbawicielem. Alleluja!
Nasze przemyślenia na teraz są takie, aby żarliwie modlić się o naszych najbliższych, aby ich imiona Bóg wpisał na tę listę. Zachęcamy was, aby modlić się o swoje dzieci, rodziców, czy też rodzeństwo.

Co jest najważniejsze w życiu?

Śmierć osoby bliskiej zmusza do refleksji na wiele tematów i my też ciągle jesteśmy poruszeni tym, co się stało. Od kilku tygodni porządkujemy dom mamy i wiemy już, że nie zabieramy NIC ze sobą do wieczności, oprócz wpisu do tej Najważniejszej Księgi.

W Apokalipsie świętego Jana czytamy:

I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową,
bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły,
i morza już nie ma.
I Miasto Święte – Jeruzalem Nowe
ujrzałem zstępujące z nieba od Boga,
przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża.

(…)
A nic nieczystego do niego nie wejdzie
ani ten, co popełnia ohydę i kłamstwo,
lecz tylko zapisani w księdze życia Baranka
.

Apokalipsa 21, 1-2, 27

Masz pytania o Księgę Życia?

Zapraszamy do kontaktu: kontakt {@} dziewczynysiespotykaja.pl

Więcej:
1. Dobra Nowina dla każdej z nas – https://dziewczynysiespotykaja.pl/dobra-nowina/

2. Ewangelia – https://dziewczynysiespotykaja.pl/ewangelia/

autor: Olga Nerc

Przewiń na górę