Słowa mają znaczenie - studium biblijne z Dziewczyny Się Spotykają

Słowa mają znaczenie

Wszystkie odczułyśmy kiedyś moc wypowiedzi. Nie jest tajemnicą, że słowa są ważne zarówno dla tych, którzy je wypowiadają, jak i dla tych, którzy je odbierają. Słowa mogą budować zaufanie, zachęcać i naprawiać relacje. Słowa mogą również zniszczyć przyjaźń, zniechęcić współpracowników, wzbudzić wątpliwość i niepewność

Słowa – moc błogosławieństwa lub przekleństwa


Słowa mają znaczenie, ponieważ posiadają moc błogosławienia lub przeklinania, zachęcania lub odrzucenia, dawania życia lub niesienia śmierci. Nasze słowa mają znaczenie. Musimy być świadome tego, co wychodzi z naszych ust.
Żyjemy w czasach, w których słowa nic nie znaczą. Wymawiamy je bez większego zastanowienia. Nasze słowa przychodzą i odchodzą tak szybko, jak potrafimy wpisać je do naszych smartfonów.
Bez względu na to, jak szybko przychodzą nam na myśl lub jak szybko o nich zapominamy, wszystkie nasze słowa mają znaczenie.

Słowa – te wypowiedziane na głos i te, które wypowiadamy w myślach – wszystkie się liczą
  • Słowa, które wypowiadamy do naszych małżonków mają znaczenie.
  • Słowa, które mówimy do naszych dzieci mają znaczenie.
  • Słowa, które wysyłamy sms-em naszym przyjaciołom mają znaczenie.
  • Słowa, o których myślimy mają znaczenie.
  • Słowa, którymi się modlimy mają znaczenie.

Nasze słowa kształtują myślenie, wpływają na podejmowane decyzje i zmieniają życie. Słowa niosą za sobą konsekwencje i ujawniają prawdziwą naturę naszych serc. Z tego powodu musimy nauczyć się mądrze używać naszych słów.

Studium biblijne – sposób na czytanie Pisma Świętego

Zapraszamy na nowe studium przygotowane przez nasze Koleżanki z Kocha Boga Niezmiernie.
Podczas 4 tygodni skupimy się na słowach, które mają znaczenie. Codziennie będziesz czytać krótkie fragmenty z Pisma Świętego dotyczące mocy słów i dalej będziesz pracować nad tymi fragmentami
metodą POZM – Przeczytaj – przepisz, Obserwuj, Zastosuj, Módl się. Więcej o tej metodzie przeczytasz tu: https://dziewczynysiespotykaja.pl/jak-zaczac-czytac-biblie/


Cel studium

Naszą modlitwą za każdą z nas jest to, abyśmy po tym studium były hojniejsze w zachęcaniu, bardziej rozważne w krytykowaniu i silniejsze w przekazywaniu prawdy.
Modlimy się, aby każda z nas po tym studium oddawała cześć Bogu słowami, które wypowiadamy do innych i do siebie samych. Oby nasze słowa były używane do uzdrawiania złamanych serc, przynosiły odwagę zmęczonym duszom i nadzieję tym, którzy ją utracili.
I ostatecznie, dzięki Bożej pomocy, niech nasze słowa zmienią świat.

Przewiń na górę