SLOT pomorze - ekipa Dziewczyny sie spotykaja

Opowieści duszy, czyli relacja ze SLOT Pomorze

Na początku września 2019 r. miałyśmy okazję przeprowadzić warsztaty na temat wdzięczności podczas festiwalu SLOT Pomorze. W ramach tych zajęć uczestnicy ozdabiali zwykłe słoiki, które nazwałyśmy „słoikami wdzięczności”. Do tych słoików należało wrzucać powody wdzięczności wypisane na karteczkach.

Story of the soul

Nasze warsztaty były umiejscowione w namiocie, który nazywał się „Story of the soul”, czyli „Opowieść duszy”. I to było właściwe miejsce na nasze zajęcia, bo przy okazji wykonywania tych robótek, uczestnicy opowiadali swoje życiowe historie, oto kilka z nich:

Jedna z uczestniczek warsztatu zrobiła słój z napisem “Żyj”. Wyznała, że od 15 lat jest po przeszczepie szpiku. Od tego czasu jest bardzo wdzięczna za darowane jej życie. Swój słój ozdobiła symbolami tego, za co jest szczególnie wdzięczna. Dodatkowo, powiedziała sobie, że jeżeli wyjdzie z tej choroby, to odwdzięczy się Bogu i w wyniku tego wzięła pod opiekę jako rodzina zastępcza dwójkę dzieci. Obecnie te dzieci są w wieku nastoletnim.

Na nasze stoisko przyszło małżeństwo. Oboje byli skromnie ubrani. Kiedy ona usiadła do prac, on pomagał jej wybierać słoiki, potem siedział przy niej i patrzył co robi, a na końcu pochwalił się, że to jego żona. Był naprawdę wdzięczny za nią.

Mama z dwójką małych dzieci przyozdobili dwa słoiki i od razu chcieli wyjść. Zatrzymałyśmy ich jednak i zachęciłyśmy żeby przed wyjściem wrzucili do każdego słoika po trzy kartki z powodami swojej wdzięczności. Mama stwierdziła, że to będzie fajna okazja, żeby usłyszeć, co właściwie jej małe dzieci powiedzą. Potem podeszła do nas i wzruszona podzieliła się tym, że córeczka podziękowała za to, że motyle są na świecie.

Pojawiła się też kobieta, której sytuacja finansowa jest bardzo trudna a mąż jej niestety nie wspiera. Zaprosiłyśmy ją na nasze spotkania zapewniając że może przyjść bezpłatnie. Była wdzięczna za taką możliwość.

Swoją historią podzieliła się młoda kobieta, która przeszła przez chorobę nowotworową i ciężkie leczenie. Była wdzięczna Bogu za dar życia. Chciałaby opowiedzieć swoją historię innym kobietom…

Jeden z uczestników właśnie wrócił do Polski po dłuższym pobycie za granicą. Jego słoik wdzięczności był w barwach patriotycznych: biało-czerwonych. Był bardzo wdzięczny za nasz kraj – Polskę.

70 słoików wdzięczności

W sumie nasi uczestnicy wykonali ponad 70 słoików wdzięczności (zobacz zdjęcia na Facebooku) i kto wie jakie historie kryją się za każdym z nich. Z każdego zwykłego słoika zrobiono arcydzieło!
Jeżeli każdy uczestnik będzie praktykować dziękczynienie, to za chwilę zobaczymy o wiele więcej zadowolonych i radosnych ludzi w Trójmieście! Podaj dalej wdzięczność.

Przewiń na górę