w zgodzie z sama soba-Dziewczyny się spotykają

W zgodzie z samą sobą – Ukojone serce #3

Dziewczyny, dla tych, które zmagają się z samą sobą podsumowanie trzeciego spotkania online na podstawie “Ukojone serce” Lindy Dillow.

Kiedy przeczytasz Psalm 139, to zobaczysz, że każda dziedzina życia Dawida (autora tego psalmu) została przez Boga sprawdzona i zbadana. On znał każdy szczegół jego życia. Znał czyny Dawida i znał jego myśli. Dawid zafascynowany tą prawdą wyraża swoją wdzięczność Bogu w słowach : “Wysławiam Cię za to, że tak cudownie mnie stworzyłeś. Cudowne są dzieła Twoje i duszę mą znasz dokładnie”. Ps.139,14

A Ty? Czy kiedykolwiek podziękowałaś Bogu za swoje ciało, osobowość, cechy charakteru i talenty jakie posiadasz? Jeśli nie, to nigdy nie jest za późno. Dzisiaj możesz na swoim balkonie lub w ogródku uwolnić się przed Bogiem z ciągłego porównywania się do innych kobiet i skupić się na tym, czym On cię obdarował:

Bóg obdarował cię ciałem i jest całkowicie odpowiedzialny za twój wygląd.

Nie poddawaj się presji posiadania “doskonałego ciała”. Przestań spierać się z Nim o swoje włosy, nos czy nogi, bo to On utkał cię z ogromną zręcznością w łonie twojej matki. Jeśli jesteś niezadowolona ze swojego wyglądu to właśnie spierasz się o to ze swoim Stwórcą.

Bóg obdarował Cię osobowością i zna każdą twoją myśl oraz pragnienie serca.

Czy rozumiesz dlaczego On stworzył Cię taką a nie inną? Jeśli nie, to zapytaj Go dlaczego taka jestem? Zaprzestań narzekania, że nie jesteś taka jak…i razem z Dawidem podziękuj Bogu za swoją osobowość. Ps.139,14

Bóg obdarzył cię pewnymi cechami charakteru.

“Wszystkie twoje możliwości i słabości zostały ukształtowane w taki sposób, by pasowały do szczególnego planu, jaki Bóg ma dla ciebie.

Nikt nie potrafi go doskonale wypełnić, prócz ciebie”. Linda Dillow

Bóg obdarzył cię talentami.

Jesteś wyposażona w określone dary, talenty i zdolności. Kluczem do twojego zadowolenia jest odkrycie ich i …podziękowanie za to Bogu.

Bądź dzielna i mądra jak kobieta z Przypowieści Salomona 31, 10-31. Nie była znana z doskonałych kształtów, świetnych ciuchów czy dobrych obiadów. Nie oglądała się za siebie. Wierzyła, że Bóg włada jej życiem. I umiejętnie stosowała tą wiedzę w swoim życiu przy okazji nie zaniedbując swojego wyglądu i domu. Doceniała wszystko czym została obdarzona. Centralne miejsce w jej życiu zajmowała relacja z Bogiem.

Kochane, dobrze zarządzajmy tym co nam dał Pan. Jesteśmy jak obraz, na którym chce malować sam Bóg, aby był na nim widoczny charakter Jezusa. Połączenie twojego charakteru z życiem Jezusa stworzy wyjątkowe arcydzieło. Bierz do ręki pędzel i klęknij przed Mistrzem. Do dzieła dziewczyny!

PS. Dziękuję pięknie wszystkim za odwagę podzielenia się swoimi troskami podczas spotkania. To było niezwykle budujące doświadczenie. Ania dziękuję za udostępnienie zdjęcia ze swojego ogrodu.

Autor: Ewa Turzańska, na podstawie “Ukojone serce” Lindy Dillow.

POPRZEDNIE ODCINKI

  1. Podróż ku zadowoleniu: https://dziewczynysiespotykaja.pl/us-zadowolenie/
  2. W zgodzie z rzeczywistością.  https://dziewczynysiespotykaja.pl/us-w-zgodzie
  3. Choroba Chcę Więcej https://dziewczynysiespotykaja.pl/chce-wiecej/
  4. Szczęśliwa w relacjach – https://dziewczynysiespotykaja.pl/szczesliwa-w-relacjach-us/

DOŁĄCZ DO NASZYCH SPOTKAŃ ON-LINE MARZEC-MAJ, 2020 – INFORMACJE TUTAJ: https://dziewczynysiespotykaja.pl/ukojone/

DOŁĄCZ DO GRUPY NA FACEBOOKU: https://www.facebook.com/groups/ukojone/

Przewiń na górę