Otulona – spotkania on-line dla dziewczyn

Kiedy zawieje jesienny wiatr szukamy bezpiecznego, ciepłego miejsca najlepiej z kocem, dobrą herbatą, książką w ręku. Kiedy zawieje zimny wiatr niesprzyjających okoliczności, nieudanych relacji, strachu i niepokoju potrzebujemy OTULENIA miłością i akceptacją i pewnością, że jest ktoś, który jest stabilny, niezmienny w swojej miłości w stosunku do nas.
Takie ciepło niezależne od zewnętrznej temperatury, takie OTULENIE daje nam sam Pan Bóg. Dołącz do spotkań OTULONA od września 2020.
Nasze spotkania będą przeplatane spotkaniami stacjonarnymi odbywającymi się w Gdańsku.

Daty najbliższych spotkań on-line OTULONA:

8.12.2020 – Spotykamy się o godzinie 19:00. Zawsze możesz dołączyć. Nasze spotkania trwają około 1,5 godziny. Link do spotkania wysyłamy osobom zapisanym na nasz newsletter. Zapisz się na newsletter.

OTULONA#5 – 8.12.2020 – 10 zasad, o których musisz pamiętać, jeżeli ktoś Cię odrzuca.

Zapraszamy na świąteczne wydanie OTULONEJ. Jeżeli masz książkę Lysy TerKeurst pt: Niechciana, to prosimy przeczytaj rozdział 11 (uwaga zmieniona kolejność!), Jeżeli nie masz książki i tak Cię serdecznie zapraszamy.

W trakcie spotkania:

 • kilka zasad dotyczących odrzucenia, które warto wziąć do serca
 • dużo dyskusji,
 • wyniki akcji: Podziel się swoją historią! weź udział! https://dziewczynysiespotykaja.pl/otulona-historia/
 • super fajna atmosfera w gronie około 30 dziewczyn z całej Polski
 • Uwaga! robimy zdjęcie grupowe w świątecznych przebraniach – czapeczki, rogi renifera bardzo mile widziane 🙂

Za nami:

OTULONA #1 (22.09.2020) – zobacz podsumowanie tutaj.

OTULONA #2 (20.09.2020) – zobacz podsumowanie tutaj.

OTULONA #3 (3.11.2020) – zobacz podsumowanie tutaj.

OTULONA #4 (17.11.2020)

Otulona #4 – 17.11.2020, godzina 19:00

O ODRZUCENIU, ŁASCE, KOMUNIKACJI I AKCEPTACJI

Każdy z nas doświadczył kiedyś odrzucenia, pewnego rodzaju utraty normalności. Każdy z nas stoi też przed wyborem swojej reakcji na to odrzucenie – zemsty czy … czegoś zupełnie innego .
Relacje nie przychodzą w pakiecie z doskonałością, ale w pakiecie z możliwością. Mogą być wspaniałe i jednocześnie bardzo trudne. I trzeba nad nimi pracować.
O tym w kolejnych rozdziałach książki “Niechciana” pisze Lysa TerKeurst.

Podczas naszego kolejnego spotkania będziemy rozmawiały o odrzuceniu i naszych reakcjach na nie. Poznamy też historię biblijnej Abigail. Na podstawie jej historii porozmawiamy również o sposobie komunikacji i akceptacji. I na koniec zastanowimy się wspólnie i odpowiemy sobie na pytanie:

Co z tym wszystkim ma wspólnego ŁASKA?

Zapraszamy na czwarte spotkanie z cyklu OTULONA.: 17.11, godzina 19:00.
Link do spotkania wysyłamy osobom zapisanym na nasz newsletter. https://dziewczynysiespotykaja.pl/NEWSLETTER/
Jeżeli masz książkę Lysy TerKeurst pt: Niechciana, to prosimy przeczytaj rozdział 7 i 8, będziemy na nich bazować. Jeżeli nie masz książki i tak Cię serdecznie zapraszamy.

Otulona #3 – 3.11.2020, godzina 19:00

O rozczarowaniach, rozstaniach, stratach i kryzysach

Życie nie zawsze bywa ułożone. Tak samo jak relacje z ludźmi. W największych kryzysach możemy mieć wrażenie, że nawet Bóg nad tym nie panuje. I wówczas zaczynamy tłamsić nasze zaufanie zmierzając do miejsca, gdzie zaczyna być ono bardziej związane z naszym lękiem niż wiarą. O tym w kolejnych rozdziałach książki “Niechciana” pisze Lysa TerKeurst.
Podczas naszego kolejnego spotkania będziemy rozmawiały o rozczarowaniach relacjami, o rozstaniach, stratach i kryzysach. Spróbujemy odkryć czym osobiście dla mnie jest zaufanie? Czy to tylko teoria a w praktyce…same wiecie. Porozmawiamy również o przyjaźniach na całe życie. Ale też o tych więziach, które nie przetrwały. I na koniec zastanowimy się wspólnie i odpowiemy sobie na pytanie: Co z tym wszystkim ma wspólnego Bóg? Zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu OTULONA.
Data: 03.11, godzina 19:00
Link do spotkania wysyłamy osobom zapisanym na nasz newsletter. Zapisz się na newsletter.
Jeżeli masz książkę Lysy TerKeurst pt: Niechciana, to prosimy przeczytaj rozdział 5 i 6, będziemy na nich bazować. Jeżeli nie masz książki i tak Cię serdecznie zapraszamy.

 • Zrób sobie przed spotkaniem cudowny napar – przepisy znajdziesz tu: https://dziewczynysiespotykaja.pl/napary/
 • Weź udział w naszej akcji i podziel się swoją historią: https://dziewczynysiespotykaja.pl/otulona-historia/

Otulona #2 – 20.10.2020, godzina 19:00

Kochana Dziewczyno,

 • Jak często wkładasz innym do głowy myśli na Twój temat, których oni w rzeczywistości nie mają?
 • Jak często przypisujesz im surowe osądy o Tobie, gdy tak naprawdę oni ich nie robią?
 • Jak często czujesz, że ktoś Ciebie odrzuca, gdy wcale tak nie jest?
 • Jak często otoczona ludźmi czujesz się samotna?

Przecież

 • Nie chcesz być niewolnicą swoich błędnych założeń i chwiejnych emocji
 • Nie chcesz, żeby Twoje samopoczucie zależało od nastroju innych ludzi

Bóg chce dać Ci niezachwianą pewność tego, że jesteś kochana, tak żebyś nie musiała żebrać u innych o ochłapy miłości. Chcesz być wolna? Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu OTULONA.

Data: 20.10, godzina 19:00
Link do spotkania wysyłamy osobom zapisanym na nasz newsletter. Zapisz się na newsletter.
Jeżeli masz książkę Lysy TerKeurst pt: Niechciana, to prosimy przeczytaj rozdział 3 i 4, będziemy na nich bazować. Jeżeli nie masz książki i tak Cię serdecznie zapraszamy.

W tej serii będziemy przerabiać książkę Niechciana autorki Lysa Terkeurst. Podczas spotkań będziemy opowiadać o rożnych sytuacjach odrzucenia, których każda z nas doświadczyła. To może być odrzucenie Twojej kandydatury w aplikacji o pracę, to może być odrzucenie w koleżeńskiej relacji, to może być odrzucenie w małżeństwie/narzeczeństwie. To może być poczucie, że nikt się Tobą nie interesuje, lub doświadczenie odepchnięcia przez najbliższych, rodzinę.

Będziemy patrzeć na takie sytuacje i odnosić się do Pana Boga, Jego Słowa. Szukać jego OTULENIA, akceptacji, pocieszenia, prawdy, będziemy wypełniać nasze myśli tym co mądre, prawdziwe, co się liczy, co szlachetne, dobre. Tylko Słowo od naszego Stwórcy może dodać nam otuchy, radości, nadziei i wiary. Bo to On nas najlepiej zna.

Dobrze będzie abyś miała tę książkę na spotkaniach, jednak nie jest to obowiązkowe.

Zapisz się na newsletter

Nasze spotkania stacjonarne są ogłaszane na blogu, na naszym fanpage’u FB https://www.facebook.com/DziewczynySieSpotykaja i Instagramie instagram.com/dziewczyny.sie.spotykaja/ . Możesz zapisać się też na nasz Newsletter i być na bieżąco z wydarzeniami i wpisami na blogu https://dziewczynysiespotykaja.pl/newsletter.

Oto kilka opinii o poprzednim on-linowym cyklu UKOJONA:

 • Bardzo mi się podobało, było sprawnie, przejrzyście, w porządku i harmonii
 • Bardzo cenne treści, super atmosfera, dzięki Bogu dobra jakość połączenia
 • Zachęcające, mimo konieczności odosobnienia można mieć kontakt z wierzącymi kobietami.
 • Cieszę się, że wpadłyście na pomysł, żeby w ten sposób się spotykać. Bardzo mi dzisiejszy temat rozważań pomógł spojrzeć na moje problemy z perspektywy Słowa Bożego. Są sprawy, które od dawna ciążą mi i kiedy słyszę jak otwarcie potraficie mówić o trudnych rzeczach i w jaki sposób Bóg zmienia i kształtuje myślenie zaczynam z większą odwagą patrzeć na zmiany, które chciałabym aby weszły w moje serce.
 • Dużo łatwiej jej spotykać się w ten sposób. To dla mnie dodatkowe szczęście. Dziękuję Bogu za Was
 • Mimo, że to spotkania on-line i nie miałyśmy okazji spotkać się “w realu”, to czujemy się tutaj jak stare, dobre przyjaciółki! Bezcenne!
  Bardzo cenne treści, cenne myśli, wartościowy czas w małych grupkach
 • Cenię sobie to, że rozmawiamy na tematy ważne- szczerze i głęboko.
 • Poruszyły mnie historie kobiet, które dzieliły się swoimi zmaganiami i zwycięstwami na drodze do przebaczenia.
 • To było praktyczne spotkanie – zachęcające do prawdziwej przemiany życia. Jestem zachęcona, by przebaczać innym, nie pozwalać, by w moim sercu tkwiła gorycz, użalanie się nad sobą, gniew, urazy i inne toksyczne i niszczące uczucia.
Otulona – spotkania on-line dla dziewczyn
Przewiń do góry