Otulona_DSS

Otulona – seria spotkań on-line

Seria spotkań on-line OTULONA już za nami! Dołącz do nowej serii Podróże
A tu przeczytasz i obejrzysz wszystkie podsumowania spotkań:

OTULONA – WYDANIE SPECJALNE – Jesteś Zaproszona! tutaj.

OTULONA #1 (22.09.2020) – zobacz podsumowanie tutaj.

OTULONA #2 “Chcesz być wolna?” (20.09.2020) –  zobacz podsumowanie tutaj.

OTULONA #3 “O rozczarowaniach, rozstaniach, stratach i kryzysach” (3.11.2020) – zobacz podsumowanie tutaj.

OTULONA #4 “O odrzuceniu, łasce, komunikacji i akceptacji” (17.11.2020)  zobacz posumowanie tutaj.

OTULONA #5 (8.12.2020) – POBIERZ pdf – 10 zasad – 10 narzędzi do walki z odrzuceniem

OTULONA #6 “Gdzie jest Bóg w sytuacji cierpienia?” (19.01.2021) – zobacz podsumowanie tutaj.

OTULONA #8 “Cuda pośród burz” (16.02.2021) – zobacz podsumowanie tutaj.

OTULONA #9 “W bolesnym międzyczasie” (3.03.2021) – zobacz podsumowanie tutaj.

OTULONA #10 – 16.03.2021, godzina 19:00 – Cierpienie nie trwa wiecznie – zobacz podsumowanie tutaj. 

OTULONA #11 – 30.03.2021, godzina 19:00 – Jak to właściwie ze mną jest? – ostatnie spotkanie zobacz.

Opinie uczestniczek spotkań OTULONA:

Zostałam zaproszona przez Dziewczyny Się Spotykają do podróży w głąb siebie. Wyposażono mnie we wszystko co niezbędne: dobrą książkę, wygodne miejsce z widokiem na Zoomie,smakowite, doskonałe dla zdrowia rozgrzewające serce napary, a nade wszystko świetne towarzystwo dziewczyn. I jeszcze to ciepło otulającego Słowa Stwórcy.Podróżuję z ciekawością i ekscytacją, starając się nie pamiętać o mojej niepewności. Bo ona wciąż gdzieś jest.Zawsze towarzyszy mi w podróży. Może to lęk przed byciem niechcianą? Bardzo chcę się dowiedzieć.

Mary(la)

Zrozumiałam, że nie mogę budować moich przekonań o tym, jaki jest Bóg na podstawie tego, co przytrafia mi się w życiu. Przeciwnie- powinnam patrzeć na te wydarzenia przez pryzmat tego, jaki On jest, tego, co o Nim wiem. A co o Nim wiem? Że jest dobry i że jest dobry także dla mnie. Każde trudne doświadczenie konfrontuje to, co wiem o Bogu z tym, co czuję. Jest to szansa na poznanie Go i tego, co On o mnie myśli- że jestem warta miłości.

Basia

Gdy zobaczyłam okładkę książki “Niechciana”,pomyślałam: -To o mnie!!! Zaczęłam czytać i zaczęłam się zmieniać :). Jest to proces, który toczy się pomalutku i z mega subtelnością coś jest we mnie przełamywane. Zaczął zmieniać się mój sposób myślenia i patrzenia na Pana Boga (że nie jest taki złośliwy i surowy jak  wierzyłam, ale DOBRY!!!! i opiekuńczy). Gdy zaczęłam wierzyć, że Bóg jest dobry i że jestem kochana, mojeżycie zmieniło się o 180 stopni!

Bardzo pomogły mi dwa stwierdzenia:

1. Patrz na okoliczności w swoim życiu przez pryzmat Boga, który jest dobry, a nie na Pana Boga przez pryzmat okoliczności.

2. To, że nie czuję się kochana NIE OZNACZA, że JESTEM NIEKOCHANA.

Amelia

Artykuł z pytaniami retorycznymi: -“Czy może raczej tłumisz Jego pracę we własnym sercu? – Czy jesteś gotowa przyjąć Jego wolę, jakakolwiek by ona była? – Czy dałaś mu prawo do rozporządzania twoim życiem?”, wyciągnął mnie z paraliżu strapienia i rozczulenia mego egocentryzmu. Dziękuję autorce wpisu za wzmocnienie i ukierunkowanie pięknym oraz odważnym słowem.

Justyna

Zaproszenia na spotkania OTULONA

OTULONA #10 – 16.03.2021, godzina 19:00 – Cierpienie nie trwa wiecznie

Czy masz czasem poczucie, że całe Twoje życie to gonitwa za czymś, co ma się wydarzyć, a co będzie “lekiem na całe zło”?
Zostałaś porzucona. Zostałaś odtrącona. Zostałaś zraniona. Zostałaś pominięta. Złamano Ci serce… Być może są to fakty z Twojej przeszłości, ale nie jest to Twoje przeznaczenie!
Pomiędzy odrzuceniem a odrodzeniem są trudne chwile,- które są konieczne- które są częścią pewnego procesu – które służą wydobyciu tego co najlepsze.

Spotykamy się o godzinie 19:00. Zawsze możesz dołączyć. Nasze spotkania trwają około 1,5 godziny. Link do spotkania wysyłamy osobom zapisanym na nasz newsletter. Zapisz się na newsletter

OTULONA#9 – 02.03.2021, godzina 19:00 – W bolesnym międzyczasie

Gdy pojawia się ból, moją pierwszą i naturalną reakcją jest chęć jak najszybszego uśmierzenia go.
Mam jednak pełną świadomość, że ból jest pożyteczny- jest sygnałem, który mówi o tym, że coś jest nie tak. Coś we mnie domaga się interwencji, naprawy. Podejmując trud odkrycia przyczyny bólu, otwieram się na uleczenie. Dotyczy to zarówno mego ciała, jak i duszy. Jak rozpocząć proces zdrowienia naszych najgłębszych zranień? Skąd czerpać siłę do stawienia czoła bolesnym wspomnieniom? Kto i jak może zastąpić naszą słabość swoją mocą? Czy jest możliwe, by nasze blizny zmieniły się ze śladów zranień w znak zwycięstwa?

Wspólnie poszukamy odpowiedzi na powyższe pytania, czytając PSALM 91. Przeczytaj rozdział 14 z książki „Niechciana”- jeśli ją masz. Jeśli nie masz książki, nadal jesteś bardzo mile widziana.

OTULONA#8 – 16.02.2021, godzina 19:00 – Cuda pośród burz

W co uciekasz, kiedy czujesz się zraniona i odrzucona? Kto i czym kusi Cię byś szukała pocieszenia, właśnie w tych rzeczach, a nie w Bogu? Co obiecuje Ci Bóg, gdy jednak przyjdziesz do Niego, co stanie się w Tobie, co może się zmienić gdy przylgniesz do Jego miłości, i Jego obecności? O tych pytaniach i odpowiedziach na nie porozmawiamy 16.02, o 19.00 na kolejnym spotkaniu z cyklu „Otulona”. 

OTULONA#7 – 2.02.2021, godzina 19:00 – Zadbaj o siebie dziewczyno – duch, emocje, ciało

To będzie historia mrożąca krew w żyłach! Pewnego dnia moja znajoma (dojrzała już kobieta) postanowiła skorzystać z dobrodziejstw medycyny, aby ulżyć swojemu zmęczonemu ciału i zapisała się do komory krioterapii. Trochę czytała o tym w internecie, trochę wyobrażała sobie jak to może wyglądać. Przyszykowała więc sobie strój kąpielowy sprzed 20 lat, w który cudem weszła.

Postanowiła, że nie będzie się stroiła do komory w kompleksie reumatologicznym z dwóch powodów: po pierwsze nie lubi wydawać niepotrzebnie pieniędzy, a po drugie spodziewała się, że i tak będzie najlepiej wyglądała w towarzystwie jak to nazwała geriatrycznym raczej. Stojąc spokojnie przed komorą, ubrana w strój “retro”, mając na sobie mało twarzową czarną czapę i skarpety również w tym guście zauważyła, że w jej stronę zbliża się grupa ludzi.

Kiedy młodzi zawodnicy drużyny rugby z Sopotu, chłopcy jak z okładki magazynu sportowego ustawili się za nią w swoich super spodenkach, poczuła, że jej nogi miękną a serce zaczyna przyspieszać. Jedyne co zdążyła wyjąkać do nich to słowa: Proszę bardzo, panowie przodem. Zapamiętała tylko, że mocno naciągnęła czapkę na twarz i pożałowała, że nie zainwestowała w lepszy strój kąpielowy. Kiedy biegła za nimi w kółeczku, miała nadzieję, że nikt nie zauważy stroju. Poczuła również, że jej ciało nie odpręża się, a wręcz przeciwnie….

Bo kobieta, to nie tylko ciało, ale też duch i emocje. O tym co to oznacza, opowiemy sobie na naszym kolejnym spotkaniu z dietetyczką Natalią Bobowik już 02.02.2021. Natalia poprowadzi nas w rozmyślaniach na temat tego, co to znaczy zadbać o siebie w tych trzech dziedzinach. I podpowie co zrobić, żeby zmienić swoje nawyki. Popatrzymy co w tym temacie ma do powiedzenia nasz Stwórca. Będzie inspirująco i wesoło. Nie może Ciebie zabraknąć. Szykuj strój kąpielowy i….widzimy się w duchowym SPA. Do zobaczenia

Link do spotkania wysyłamy osobom zapisanym na nasz newsletter. Zapisz się na newsletter.

OTULONA#6 – 19.01.2021, godzina 19:00

Kochane!
Zapraszamy na kolejne spotkanie z serii OTULONA. Zapraszamy Cię, nawet jeżeli dotąd nie było Cię na spotkaniach!
Tym razem zobaczymy, jaką postawę można przyjąć po odrzuceniu. Czy z odrzucenia może wyjść coś dobrego dla mnie?
Gdzie jest Bóg w sytuacji cierpienia? Czy jeszcze coś dla mnie jest dobrego? Jakaś nadzieja?
Siła? A może nowy początek???
To wszystko razem rozkminiamy 19 stycznia o godzinie 19:00 na Zoom.

Jeżeli masz książkę Lysy Terkeurst “Niechciana” przeczytaj dwa rozdziały: 9 i 10. Jeżeli nie masz jej – nie martw się zreferujemy 

OTULONA#5 – 8.12.2020 – 10 zasad, o których musisz pamiętać, jeżeli ktoś Cię odrzuca.

Zapraszamy na świąteczne wydanie OTULONEJ. Jeżeli masz książkę Lysy TerKeurst pt: Niechciana, to prosimy przeczytaj rozdział 11 (uwaga zmieniona kolejność!), Jeżeli nie masz książki i tak Cię serdecznie zapraszamy.

W trakcie spotkania:

 • kilka zasad dotyczących odrzucenia, które warto wziąć do serca
 • dużo dyskusji,
 • wyniki akcji: Podziel się swoją historią! weź udział! https://dziewczynysiespotykaja.pl/otulona-historia/
 • super fajna atmosfera w gronie około 30 dziewczyn z całej Polski
 • Uwaga! robimy zdjęcie grupowe w świątecznych przebraniach – czapeczki, rogi renifera bardzo mile widziane Otulona #4 – 17.11.2020, godzina 19:00

O ODRZUCENIU, ŁASCE, KOMUNIKACJI I AKCEPTACJI

Każdy z nas doświadczył kiedyś odrzucenia, pewnego rodzaju utraty normalności. Każdy z nas stoi też przed wyborem swojej reakcji na to odrzucenie – zemsty czy … czegoś zupełnie innego .
Relacje nie przychodzą w pakiecie z doskonałością, ale w pakiecie z możliwością. Mogą być wspaniałe i jednocześnie bardzo trudne. I trzeba nad nimi pracować.
O tym w kolejnych rozdziałach książki “Niechciana” pisze Lysa TerKeurst.

Podczas naszego kolejnego spotkania będziemy rozmawiały o odrzuceniu i naszych reakcjach na nie. Poznamy też historię biblijnej Abigail. Na podstawie jej historii porozmawiamy również o sposobie komunikacji i akceptacji. I na koniec zastanowimy się wspólnie i odpowiemy sobie na pytanie:

Co z tym wszystkim ma wspólnego ŁASKA?

Zapraszamy na czwarte spotkanie z cyklu OTULONA.: 17.11, godzina 19:00.
Link do spotkania wysyłamy osobom zapisanym na nasz newsletter. https://dziewczynysiespotykaja.pl/NEWSLETTER/
Jeżeli masz książkę Lysy TerKeurst pt: Niechciana, to prosimy przeczytaj rozdział 7 i 8, będziemy na nich bazować. Jeżeli nie masz książki i tak Cię serdecznie zapraszamy.

Otulona #3 – 3.11.2020, godzina 19:00

O rozczarowaniach, rozstaniach, stratach i kryzysach

Życie nie zawsze bywa ułożone. Tak samo jak relacje z ludźmi. W największych kryzysach możemy mieć wrażenie, że nawet Bóg nad tym nie panuje. I wówczas zaczynamy tłamsić nasze zaufanie zmierzając do miejsca, gdzie zaczyna być ono bardziej związane z naszym lękiem niż wiarą. O tym w kolejnych rozdziałach książki “Niechciana” pisze Lysa TerKeurst.
Podczas naszego kolejnego spotkania będziemy rozmawiały o rozczarowaniach relacjami, o rozstaniach, stratach i kryzysach. Spróbujemy odkryć czym osobiście dla mnie jest zaufanie? Czy to tylko teoria a w praktyce…same wiecie. Porozmawiamy również o przyjaźniach na całe życie. Ale też o tych więziach, które nie przetrwały. I na koniec zastanowimy się wspólnie i odpowiemy sobie na pytanie: Co z tym wszystkim ma wspólnego Bóg? Zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu OTULONA.
Data: 03.11, godzina 19:00
Link do spotkania wysyłamy osobom zapisanym na nasz newsletter. Zapisz się na newsletter.
Jeżeli masz książkę Lysy TerKeurst pt: Niechciana, to prosimy przeczytaj rozdział 5 i 6, będziemy na nich bazować. Jeżeli nie masz książki i tak Cię serdecznie zapraszamy.

 • Zrób sobie przed spotkaniem cudowny napar – przepisy znajdziesz tu: https://dziewczynysiespotykaja.pl/napary/
 • Weź udział w naszej akcji i podziel się swoją historią: https://dziewczynysiespotykaja.pl/otulona-historia/

Otulona #2 – 20.10.2020, godzina 19:00

Kochana Dziewczyno,

 • Jak często wkładasz innym do głowy myśli na Twój temat, których oni w rzeczywistości nie mają?
 • Jak często przypisujesz im surowe osądy o Tobie, gdy tak naprawdę oni ich nie robią?
 • Jak często czujesz, że ktoś Ciebie odrzuca, gdy wcale tak nie jest?
 • Jak często otoczona ludźmi czujesz się samotna?

Przecież

 • Nie chcesz być niewolnicą swoich błędnych założeń i chwiejnych emocji
 • Nie chcesz, żeby Twoje samopoczucie zależało od nastroju innych ludzi

Bóg chce dać Ci niezachwianą pewność tego, że jesteś kochana, tak żebyś nie musiała żebrać u innych o ochłapy miłości. Chcesz być wolna? Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu OTULONA.

Data: 20.10, godzina 19:00
Link do spotkania wysyłamy osobom zapisanym na nasz newsletter. Zapisz się na newsletter.
Jeżeli masz książkę Lysy TerKeurst pt: Niechciana, to prosimy przeczytaj rozdział 3 i 4, będziemy na nich bazować. Jeżeli nie masz książki i tak Cię serdecznie zapraszamy.

W tej serii będziemy przerabiać książkę Niechciana autorki Lysa Terkeurst. Podczas spotkań będziemy opowiadać o rożnych sytuacjach odrzucenia, których każda z nas doświadczyła. To może być odrzucenie Twojej kandydatury w aplikacji o pracę, to może być odrzucenie w koleżeńskiej relacji, to może być odrzucenie w małżeństwie/narzeczeństwie. To może być poczucie, że nikt się Tobą nie interesuje, lub doświadczenie odepchnięcia przez najbliższych, rodzinę.

Będziemy patrzeć na takie sytuacje i odnosić się do Pana Boga, Jego Słowa. Szukać jego OTULENIA, akceptacji, pocieszenia, prawdy, będziemy wypełniać nasze myśli tym co mądre, prawdziwe, co się liczy, co szlachetne, dobre. Tylko Słowo od naszego Stwórcy może dodać nam otuchy, radości, nadziei i wiary. Bo to On nas najlepiej zna.

Dobrze będzie, abyś miała tę książkę na spotkaniach, jednak nie jest to obowiązkowe.

Zapisz się na newsletter

Nasze spotkania stacjonarne są ogłaszane na blogu, na naszym fanpage’u FB https://www.facebook.com/DziewczynySieSpotykaja i Instagramie instagram.com/dziewczyny.sie.spotykaja. Możesz zapisać się też na nasz Newsletter i być na bieżąco z wydarzeniami i wpisami na blogu https://dziewczynysiespotykaja.pl/newsletter.

Oto kilka opinii o poprzednim on-linowym cyklu UKOJONA:

 • Bardzo mi się podobało, było sprawnie, przejrzyście, w porządku i harmonii
 • Bardzo cenne treści, super atmosfera, dzięki Bogu dobra jakość połączenia
 • Zachęcające, mimo konieczności odosobnienia można mieć kontakt z wierzącymi kobietami.
 • Cieszę się, że wpadłyście na pomysł, żeby w ten sposób się spotykać. Bardzo mi dzisiejszy temat rozważań pomógł spojrzeć na moje problemy z perspektywy Słowa Bożego. Są sprawy, które od dawna ciążą mi i kiedy słyszę jak otwarcie potraficie mówić o trudnych rzeczach i w jaki sposób Bóg zmienia i kształtuje myślenie zaczynam z większą odwagą patrzeć na zmiany, które chciałabym aby weszły w moje serce.
 • Dużo łatwiej jej spotykać się w ten sposób. To dla mnie dodatkowe szczęście. Dziękuję Bogu za Was
 • Mimo, że to spotkania on-line i nie miałyśmy okazji spotkać się “w realu”, to czujemy się tutaj jak stare, dobre przyjaciółki! Bezcenne!
  Bardzo cenne treści, cenne myśli, wartościowy czas w małych grupkach
 • Cenię sobie to, że rozmawiamy na tematy ważne- szczerze i głęboko.
 • Poruszyły mnie historie kobiet, które dzieliły się swoimi zmaganiami i zwycięstwami na drodze do przebaczenia.
 • To było praktyczne spotkanie – zachęcające do prawdziwej przemiany życia. Jestem zachęcona, by przebaczać innym, nie pozwalać, by w moim sercu tkwiła gorycz, użalanie się nad sobą, gniew, urazy i inne toksyczne i niszczące uczucia
Przewiń na górę